Xperia X10 עושה לי נעים בגוף

כחלק ממפגש פוקט-קהילות בלופט בתל-אביב. יחד עם עוד מספר חברי פוקט ברי-מזל, הייתי אמור להיפגש עם מיקי ברקן, מנכ"ל ברס אלקטרה, הנציגה הרשמית של Sony Ericsson בישראל.
לפני שאתחיל את הסקירה-המהירה על ה-Xperia X10, הרשו לי לברך את מיקי ברקן ו-Sony Ericsson, על היוזמה ולהוסיף שעל נציגיות נוספות בארץ לנהוג כך, הרי אנחנו הגולשים, חברי-הפורומים והבלוגרים ניתן להם את הפרסום הכי-טוב שהם יוכלו לקבל ובחינם.

להלן סקופ ראשון מהאירוע, ה-Xperia X10 יושק בישראל בחודשים הקרובים, תאריך יעד לא היה שם אך כולי תקווה שמדובר על השקה ברבעון הראשון של שנת 2010, ב-Engadget מצויין כי מדובר על השקה באירופה או ליתרת דיוק באנגליה בחודש בפברואר של 2010.

Sony Ericsson החליטה להיכנס למגרש של הגדולים ולהשיק גם היא, טלפון המבוסס על מערכת-ההפעלה של Google, ה-Android.
ה-Xperia X10 הוא הטלפון מבוסס Android הראשון של החברה וכנראה שהם החליטו שהפעם הם עושים את זה נכון.

עיצוב מרשים ומסך מרשים עוד יותר
כדרכה של Sony Ericsson המכשיר מעוצב למשעי, במבט ראשון תשימו לב רק למסך הענק בגודל 4 אינצ' – ברזולוציה מסחררת של 480×854. סביבו פלסטיק בגימור שחור-פסנתר או לבן מבריק, בתחתית המכשיר 3 כפתורי כסף שבניהם נורות LED זוהרות מעניקות למכשיר מראה יוקרתי במיוחד.
צידו העליו של המכשיר נמצא חיבור האזניות הסטנדרתי וחיבור ה-microUSB המוסתר באמצעות מכסה
צידי המכשיר מעוטרים בפסי כסף התורמים למראה היוקרתי הכללי של המכשיר, צידו השמאלי נקי ואילו בצידו הימיני תמצאו את כפתורי עוצמת-השמע וכפתור המצלמה.
בצידו האחרוי של המכשיר, מכסה הסוללה, עליו מוטבע הלוגו הכדורי של Sony Ericsson, את מצלמת 8megapixel ונורית הבזק מסוג Flesh LED.
מתחת למכסה הסוללה, סוללת  מסוג Li-Po 1500 mAh, כרטיס הסים והכניסה לכרטיס הזיכרון.
אתעכב עוד מספר שניות ואפאר את מסך המכשיר, המסך מעבר להיותו גדול-מאוד (אם כי לא גדול כמו של ה-HTC HD2) בעל רזולוצייה גבוהה מאוד המעניקה למסך חדות יוצאת-דופן, בנוסף לחדות הצבעים במסך מלאים וחיים, באמת אחד מהמסכים המרשימים הקיימים היום בשוק.

העיצוב היוקרתי של המכשיר, הוא ניגוד לעיצוב הנקי של ה-iPhone. לא שהמכשיר עמוס, אלא הוא פשוט יוקרתי בצורה צעקנית. אין לי כל ספק כי המכשיר, ברגע שתוציאו אותו מהכיס יתפוס מבטים סקרניים מכל הסובבים בחדר.
הפלסטיק המבריק, העיצוב המודרני בדרכה של Sony Ericsson הופכים אותו למכשיר ה-Android היפה ביותר בשוק.

חומרה חזקה במיוחד
Sony Ericsson יצרו מכשיר שהוא לא רק יפה, אלא גם מצוייד בחומרה אימתנית, בהתאם לדור החדש של מכשירי ה-Android.
בדומה ל-Nexus One גם X10 מצוייד במעבד Qualcomm Snapdragon עומתי במהירות 1GHz אשר אמור להבטיח מהירות תגובה כמעט מיידית. 256Mb  של זיכרון RAM, זיכרון פנימי לאחסון בגודל 1GB הניתן להרחבה באמצות כרטיסי microSD, המכשיר מגיע עם כרטיס זיכרון בגודל 8GB הניתן להרחבה עד 16GB.

המכשיר פועל ברשתות הדור השלישי HSDPA 900 / 1700 / 1900 / 2100 מה שמבטיח ש-X10 מסוגל לפעול בכל רשתות הדור-השלישי בישראל.

למפרט מלא.

זה Android?
המכשיר מצוייד במערכת ההפעלה Android 1.6 ונכון לרגע זה לא דווח על אם ומתי הוא יזכה לשדרוג לגירסה 2.1, אם בכלל. אך הדבר בכלל לא משנה מכיוון שממשק המשתמש הותאם אישית על-ידי Sony Ericsson, ממשק ה-Rachael UI, פשוט מלהיב, הוא גרם לי להתרגש כמו בפעם הראשונה שבה ראיתי את ממשק-המשתמש של ה-iPhone ובהחלט נראה מזמין, נקי שימושי אך לא פחות גם כיפי לשימוש.

מסך הבית לא עבר שינויים מרחיקי-לכת והוא מורכב מ-3 מסכי הבית הסטנדרטיים של Android, עם וויג'טים מותאים אישית ברוח העיצובית של שאר המכשיר, בנוסף גם הסמלים במסך הבית וגם אלו במסך האפלקציות עוצבו גם הם על-ידי Sony Ericsson ומתאימים לרוח המכישר. בתפריט הראשי ניתן למצוא זוג אפלקציות המביאות את הבשורה הגדולה מאחורי הממשק.

Timscape: מרכז את כל ההתקשרויות במקום אחד, במבט אחד ניתן לראות את כל ההתכתבויות בהודעות SMS, דואר-אלקטרוני, עדכוני Facebook ואפילו Twiiter. התוצגה מזכירה במעט את ה-Cover Flow, מעיין "אריחים" המוסדרים מלמעלה-למטה, המציגים את תמונות אנשי הקשר, הנשאבים מ-Facebook ואת אמצעי ההתקשרות האחרון, לחיצה-ארוכה על אחד האריחים מביאה אותו למרכז עם אנימציה נעימה ומציגה בקצרה תמצית של המידע.
מצידו הימיני-עליון של האריח נמצא "כפתור האינסוף" שלחיצה עליו מציגיה את כל ההתקשרויות עם אותו אדם, המחולקות לקטגוריות כמו הודעות SMS במבנה של שיחת צ'ט, דואר אלקטרוני, שיחות אחרונות, עדכוני ה-Facebook וה-Twitter של אותו אדם.

Mediascape: מרכז את כל פרטי המדיה במקום אחד, באמעות Mediascape היא אפלקציה לכל פרטי המדיה: סרטונים, תמונות ומוזיקה, לכל סוג מסך ייעודי משלו, שמחולק לשני חלקים, מקומי וכזה הנמא ברשת. ניתן לגשת לתוכן באמצעות גלילה או בשיטה המסורתית של הצגת התוכן בתצוגת רשימה, הממויינת במסך המוזיקה לדגומא על-פי שם, אומן או אלבום.
לחיצה על שם האומן לדוגמא תציג את כל האלבומים של אותו אומן, ובלחיצה על האלבום את רשימת השירים, בלחיצה על שם השיר ייפתח נגן המדיה של ה-X10 שהוא לא נגן המדיה הסטנדרטי של Android אלא נגן מותאם אישית של Sony Erricson שנראה נפלא, עם הצגה של תמונת אלבום על כל המסך, כפתורי ניגון גדולים, בר התקדמות וכמובן כפתור-האינסוף, בלחיצה עליו יוצגו תוכן אשר רלוונטי לאומן כמו קליפים של האומן המאוכסנים על המכשיר או כאלה המוצגים ב-You Tube.

יש לציין שהתפריטים של ה-Mediascape ו-Timescape מונפשים באמצעות אנימציות-מעבר עוצרות נשימה, פריטים נכנסים בסיבוב ולא פשוט "מופיעים" בניווט בין המסכים של תפריט ה-Timescape האריחים מתעופפים כאילו הכתה בהם רוח ובכלל נראה ש-Sony Ericsson הצליחה ליצור ממשק בעל חווית שימוש גבוהה, שימושיות וכזה שיהיה גם כיפי לשימוש ומרשים שישאר את הסובבים פעורי-פה.

לסיכום
לדעתי המכשיר לא זוכה לכבוד הראוי לו, Sony Ericsson כשלו ליצור סביבו "באזז" כפי שיצרה Google עם ה-Nexus One לדוגמא, לדעתי חווית השימוש בו עולה עשרות מונים על זו של ה-Nexus One ואפילו מוצלחת יותר מזו של ה-iPhone.
כרגע למרות המעב העוצמתי נראה כי המכשיר סובל מעט מבעייה של ביצועים וכי אנימציות-המעבר מעט מכבידות על המכשיר, יש לציין כי המכשיר שהוצג הוא מכשיר בעל תוכנה לא סופית וכי ב-Sony Ericsson מודעים לנושא ועובדים על שיפור הביצועים עד השקת המכשיר.

אודות שושו השועל

Technology reporter at Tgspot and co-hosting The G3 Show. Love fitness, gadgets, gaming and all in between.

פורסמה ב-30/12/2009, ב-מכשירים ותויגה ב-, , , , , , . סמן בסימניה את קישור ישיר. 5 תגובות.

  1. מעבד של Snapdragon במהירות של 1Ghz ולא 1GB

  2. אז כסיכום ביניים אפשר לאמר שהמכשיר מתומחר גבוה מידי ביחס למכשירים בעלי מפרט דומה, עם מערכת הפעלה לא עדכנית (1.6), ועל הדרך שכחו (הזניחו) את המולטי-טאצ'.
    חבל.

    • סליחה על התגובה המאוחרת איציק, אבל המכשיר כן מרשים שלא יהיה ספק, בנוסף הודיעו סוני-אריקסון כי המכשיר כן יזכה לעדכון לגירסה 2.1 + צילום HD. כך שאני חושב שיש למה לחכות.

  1. פינגבק: צ’ה-צ’ה – אנשים יותר טובים ממחשבים בחיפוש סלולרי? « תוכן סלולרי – הבלוג של גבע קרא עוז

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: